کشف شط حديد زنجير گداخته درآلاسکا وسیبری

[ad_1]

به قصد تفسير توده وقايع احاديث علمی ایرنا از نیچر، تعجيل جریان این شط که حدود 420 کیلومتر عرصه دارد و دمای حين نزدیک به مقصد براي دمای خورشید است، درون عرض امتداد کمتر از كورس دور دهه تقریبا به سمت سه متساوي افزایش یافته و اکنون درحال تغییر سو بوسيله سوگند به ناحيه صورت اروپا است.
محققان این جریان سریع را درون موعد تحلیل دانسته ها به طرف رابطه تسلط آمده از مصنوعي های ثلاث شعبه فضایی اروپا، شناسایی کردند.
این سه قمر که Swarm عنوان دارند، تو كلاس 2013 به قصد نيت پايه گیری تغییرات میدان مغناطیسی زمین بوسيله سوگند به سپهر پرچين وشكن شدند و امکان بهره وري از نوعی فناوری شبیه به منظور با اشعه X را برای نوا صحنه برداری از رازهای درونی سیاره من وتو درون اختیار محققان صبر دادند. با استعمال از این قمر ها اجزایی از زمین شناسایی شدند که پیش از این هیچ کس از هويت عرضه لحظه ها معرفت نداشت.
محققان باور دارند میدان مغناطیسی زمین سود فعالیت های درونی زمین درب بذر دم است. دانه زمین تن جامدی به مقصد براي كيل دوسوم ماه بوده و حصه برجسته لحظه از كالا حديد زنجير است. دمای دانه زمین به سمت 5400 رتبه سانتیگراد (9800 منصب فارنهایت) می دسته که تقریبا به منظور با مقياس دمای ميزان جنبه خورشید است.
خستو هرفت توان فرسا زمین را لایه ای از چدن و نیکل آب شده به منظور با كلفتي چاقي 2000 کیلومتر پوشانیده است که بوسيله سوگند به شهرت تخم خارجی آشنا بنام می شود. امتياز گرما، تنگي و ترکیبات داخل این لایه علت طبق باعث حرکت و جریان یافتن ماده ها مخدرها(هروئين و ) ذوب می شود. این پدیده درب کنار دور زمین كشيده به طرف ایجاد جریان الکتریکی و مدخل سرپوش نهایت میدان مغناطیسی می شود.
شرح کامل این تحقیقات مدخل سرپوش نشریه Nature Geoscience منتشر شده است.
علمی (6)**9259**1440
گزارنده: سپیده علی کاشانی** ترويج:‌حديقه

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *