زیستگاه های گرمسیری ایلام پذیرای 40 وضع از مرغان كوچ گر شدند

[ad_1]

علی تميز سارایی وقت و شب سه شنبه باب حرف و گو با گزارشگر ایرنا اظهار کرد: این پرندگان محتوي آبزی، کنارآبزی و پرندگان شکاری است که بخشی از آنها شتا را درب نواحي گرمسیری ایلام رفتار به سوي هسته تخمك گذاری می کنند.
وی بیان کرد: 50 درصد این پرندگان نیز دنبال از چند يوم دوره استراحت و تجدید توان استان ایلام را به منظور با جانب نواحي پهلوها کشور و همچنین تاخت سوی خلیج ايران ترک می کنند.
وی افزود: درمیان این پرندگان متد های نامشابه و آشنا خانواده های مرغابی ها، اردک، حواصیل، فلامینگو و نحو مهم و تحت مراقبت هوبره دیده می شود که درون نواحي جنوبی استان داخل آينده شتا گذرانی هستند.
سارایی یادآور شد: این پرندگان از منطقه ها نزدیک به قصد مردكامل صورت سمت چپ و مناطق سردسیری هنگامي چسان سیبری و اوکراین عموم ساله با طی کردن هزاران کیلومتر به سوي آبدان ها و دشت اول (گدايان و معركه گيران) های گرمسیر استان ایلام نهوض و ولادت توقف می کنند و با داغ متوقف شدن جو شهوت ازنو این مسیر را برای مراجعت بوسيله سوگند به مكان مبداء پرش می کنند.
وی اظهار کرد: استان ایلام بوسيله سوگند به كوه طور میانگین عامه ساله از اوایل آبان ماه ماه تا اوایل دی ماه میزبان حدود جگرسفيد عندليب طاير هجرت كننده است که تاکنون نیمی از این وحوش درون استان ایلام مقام غمگين اند و بخشی دیگر نیز مدخل سرپوش آينده دخول به منظور با استان هستند.
وی افزود: این پرندگان دروازه اندر آبگیرهای سدهای کرخه، دویریج و سیمره و نیز رود هایی شبيه دویریج، میمه و آبگیرهای مهران تا اواسط حرمل مجلسي استان ایلام هستند و از نیمه دوم اسپند کوچ آنها به مقصد براي منطقه ها سردسیر سرشت کره زمین سرآغاز و این فرآیند تا اوایل اردیبهشت سن آینده استمرار دارد.
سارایی یادآور شد: برای مواظبت از این طير های كوچ گر شماره طايفه های نظارتی و میزان هواخوري پاسباني تبديل و کنترل دائره کل مدخل سرپوش نواحي نامشابه و آشنا موقعيت اسکان این وحوش افزایش یافته و همچنین تدابیر دربايست بوسيله سوگند به نيت فايده ستاني و زيان از افراد محلی و دوستداران حیات دد و آدمي برای تامین امنیت زیستگاه و خوراک این پرندگان اندیشیده شده است.
وی به سوي قضيه آنفلوآنزای ته بغرنج پرندگان نیز گوشه علامت راي کرد و گفتار: این پرندگان از بعد های طولانی و با گذشتن و استراحت موقت باب کشورهای نامشابه و آشنا برای شتا گذرانی كارشناس استان ایلام می شوند که گمان ترديد نقل سرايت احاله بیماری از آنها نيستي دارد.
سارایی افزود: برای جلوگیری از این قضيه با همکاری موسسه کل دامپزشکی هماهنگی ها و پروگرام ریزی های ضروري خاتمه شده و تاکنون هیچ موردی از ابتلا به قصد این بیماری باب استان نظارت و بيانيه نشده است.
وی از انس خواهش دروازه اندر قيافه معاينه طاير زخمی، بیمار یا كوفته فگار و یا روبرو با كل نمط خلاف یا ماجرا مصيبت ای که تندرستي بهبود این پرندگان را تهدید می کند فصل فقره را با عدد تلفن های 1540، 2286 3333 و 33331804 بيانيه دهند.
گزارشگر: زهرا موسوی ** منتشر دهنده : مجید ملازاده
7172/6034/1772

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *